Wie vragen over pensioen heeft, kan natuurlijk altijd bij ons terecht. Onze medewerkers beantwoorden per mail, chat en telefoon tienduizenden vragen per jaar en op onze website is alles te vinden te vinden dat je moet weten. Maar veel werknemers stappen met pensioenvragen eerst naar hun werkgever. We hebben nu een nieuwe digitale pensioencursus om werkgevers te helpen bij het beantwoorden van die vragen.
Met de nieuwe e-learning Pensioen bij PFZW kunnen werkgevers eenvoudig en snel pensioenkennis opdoen. Waar en wanneer het handig is. Alle belangrijke vragen komen in een serie lessen van ieder ongeveer 20 minuten aan bod: wanneer kan ik met pensioen? Kan ik ook eerder of parttime met pensioen? Waar moet ik rekening mee houden als ik ziek of arbeidsongeschikt word? Wat is er voor mijn partner geregeld als ik zou overlijden?
De e-learning is vooral interessant voor HR-managers en -adviseurs, P&O-medewerkers en medewerkers van de salarisadministratie. Zij zijn immers vaak vraagbaak voor pensioenzaken.
Corona-alternatief
We bieden al veel langer cursussen en workshops aan voor werkgevers, waaronder een basiscursus pensioen. Die gaat meer de diepte in dan onze nieuwe onlinecursus, maar de basiscursus en workshops zijn door de coronamaatregelen helaas voorlopig opgeschort. De e-learning biedt nu een goed alternatief.
Antwoorden
Iets heel anders: een paar weken terug had ik een videogesprek met een aantal lezers van dit blog. Voorafgaand aan dat gesprek waren veel vragen gesteld. We hebben toegezegd die vragen ook schriftelijk te beantwoorden. Dat is inmiddels gebeurd. U vindt hier de vragen en antwoorden.
Peter Borgdorff
Directeur PFZW
Ik heb de antwoorden gelezen.
Mis ik nog iets: het reeds nu ,tijdens de overgangsperiode,invoeren van de nieuwe regel,het niet meer rekenen met de rekenrente maar met de rendementen.Dit om jarenlange kortingen te voorkomen.Want de rente blijft laag terwijl de rendementen meer dan goed zijn.
Geplaatst door: Johan | 11/07/2020 om 15:45
Beste Hr. Borgdorff,
Uw blog is helaas voor velen denk ik nu niet goed te vinden. In ieder geval veel minder goed dan voorheen toen het nog links in een blauwe kolom op de home pagina stond. Als u wilt dat het beter gelezen wordt (u gaf laatst in een interview aan dat de interesse voor pensioenen onder de leden laag is) dan zou ik u willen adviseren het blog opnieuw duidelijk op de homepage te plaatsen.
Geplaatst door: Lucas | 11/11/2020 om 19:09
Ben ik het wel mee eens.
Ik moet ook moeite doen om het te vinden.
Geplaatst door: Johan | 11/12/2020 om 18:42
Ik constateer ook dat de toegang tot de Borg-blog moeilijk te vinden is.
Past in het beeld om critici onzichtbaar te maken.
Zittende macht wil geen pottenkijkers.
Geplaatst door: Mieke | 11/16/2020 om 16:31
"U krijgt veel meer terug dan Uw inleg."
Wat een onzin ; jarenlang cumulatief inleggen en
dit steeds stijgende tegoed jaarlijks met de rente, beleggingsopbrengsten, etc ophogen zodat
het effect "rente op rente" ontstaat.
Natuurlijk heb je dan na al die jaren een hoger
kapitaal dan uitsluitend je "basis" inleg.
Reden voor het PFZW om zich (Borgdorff voorop)
op de borst te kloppen ??
Dacht het niet : lees het laatste vrolijke berichtje van ons geweldig presterende fonds :
"Uw pensioen gaat in 2021 niet omhoog"
Goed gedaan PFZW en directeur, bedankt voor niks.
Geplaatst door: Vanhees | 11/19/2020 om 20:02